ساختمان

رنگ آبی و ایده های استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی منزلدر چند سال گذشته رنگ آبی به عنوان یک رنگ خنثی در نظر گرفته می شود؛ به طوری که در کنار رنگ های بژ، سیاه و خاکستری به راحتی می توانید رنگ آبی را در هر سبک طراحی داخلی مشاهده کنید. این رنگ ممکن است در یک بالشت، یک اثر هنری بر روی دیوار، یک فرش و… پدیدار شود.
سایه های خنک رنگ آبی حسی از آرامش و حیات در محیط زندگی ایجاد می کنند، از این رو افرادی که دارای روحیه آرام هستند این رنگ را بیشتر از سایر افراد در دکوراسیون منزل خود به کار می برند.
آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن خواهیم پرداخت، ایده های استفاده از این رنگ زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.
آبی کلاسیک در دیزاین خانه
رنگ آبی کلاسیک یکی از رنگ های منحصر بفرد شناخته می شود. اگر به دنبال طراحی فضایی چشم نواز و لاکچری هستید، می توانید از این رنگ زیبا استفاده کنید. بدون شک استفاده از رنگ سال 2020 در خانه نتیجه دلخواه را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
نکته ای که باید در مورد این رنگ به یاد داشت، استفاده صحیح و اجتناب از استفاده بیش از اندازه آن می باشد، چرا که استفاده بیش از اندازه از این رنگ باعث ایجاد هرج و مرج در فضای مورد نظر مخصوصا فضای کوچک می شود.
امکان استفاده از این رنگ در قسمت های مختلف خانه امکان پذیر می باشد. برای مثال می توان از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار شاخص یا از لوازم تزئینی و اکسسوری هایی به این رنگ در دیزاین خانه استفاده کرد.

در استفاده از این رنگ باید به ایجاد تعادل در خانه توجه نمایید. اگر تمال دارید از طیف تیره تر این رنگ استفاده نمایید، بهتر است برای انتخاب المان های بزرگ مانند مبلمان و یا در جهت رنگ آمیزی یک دیوار از آن استفاده نمایید.
استفاده از این رنگ در خانه کوچک می تواند در قالب خرید المان های تزئینی، استفاده از گل هایی به این رنگ و یا حتی استفاده از یک میز عسلی به رنگ آبی کلاسیک باشد.
اگر در نظر دارید از این رنگ برای انتخاب المان های تزئینی استفاده نمایید، باید توجه داشته باشید که این رنگ با سایر المان ها هماهنگی داشته باشد. شال مبل، کوسن و غیره از جمله المان هایی هستند که می توان از رنگ آبی کلاسیک برای انتخاب آن ها استفاده کرد.
رنگ آبی کلاسیک یکی از رنگ های آرام بخش می باشد، از این رو گزینه ای مناسب برای انتخاب در اتاق خواب می باشد. این رنگ می تواند فضایی دنج به ارمغان آورد. آبی کلاسیک از جمله رنگ هایی است که به خوبی با سایر رنگ ها تطبیق داده می شود.
رنگ آبی و ترکیبات مناسب با آن در دکوراسیون داخلی
ترکیب رنگ های نقره ای و آبی
استفاده از المان هایی نقره ای رنگ در کنار رنگ آبی بدون شک نمایی بسیار خیره کننده ایجاد خواهد کرد. استفاده از این ترکیب در طراحی کلاسیک جایگاه ویژه ای داشته و توجه همگان را به خود جلب می کند.

ترکیب رنگ های عنابی و آبی
در صورتی که از رنگ آبی تیره مات در طراحی فضای مورد نظر استفاده کرده اید، رنگ عنابی نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توانید در کنار این رنگ مورد استفاده قرار دهید.
استفاده از این ترکیب بیش تر در طراحی های سبک سنتی مورد استفاده قرار می گیرد و در جهت ایجاد فضایی گرم و آرام بخش به شما کمک می کند. استفاده از این ترکیب در طراحی اتاق نشیمن و طراحی اتاق خواب تاثیرگذاری خوبی دارد.

ترکیب رنگ های برنزی و آبی از آن جایی که رنگ آبی رنگ سردی است، استفاده از رنگ برنزی در کنار آن به القای گرما به فضای اتاق به شما کمک خواهد کرد. برنز را می توان مکمل رنگ آبی دانست.
استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی جذاب شده و در طراحی مدرن کاربرد فراوانی دارد.

ترکیب رنگ های سفید و آبی
یکی از زیباترین ترکیب رنگ هایی که می توان با استفاده از رنگ آبی به آن دست یافت، استفاده از رنگ های آبی و سفید در کنار یکدیگر می باشد. استفاده از این ترکیب رنگ در ایجاد فضایی سرزنده و تمیز به شما کمک خواهد کرد.

ترکیب رنگ های هلویی و آبی
رنگ هلویی به عنوان رنگی ملایم شناخته می شود و ترکیب آن با رنگ آبی باعث ایجاد فضایی سرزنده در طراحی خانه می شود.
بهتر است در جهت ایجاد کنتراست از طیف تیره رنگ آبی در کنار رنگ هلویی استفاده نمایید. بدون شک استفاده از این ترکیب رنگ ایده ای منحصر بفرد در جهت اجرا می باشد.

ترکیب رنگ های زرد و آبی
از دیگر رنگ هایی که ترکیب بسیار زیبایی در کنار یکدیگر ایجاد می کنند، رنگ های آبی و زرد می باشند. استفاده از این ترکیب به نوعی یادآور آبی آسمان و نور زرد خورشید نیز می باشد. استفاده از این ترکیب در ایجاد فضایی روشن نیز به شما کمک خواهد کرد.

ترکیب رنگ های سبزآبی و آبی
ترکیب رنگ های آبی و سبزآبی می تواند نمای زیبایی در طراحی و دیزاین خانه ایجاد کند. استفاده از این ترکیب رنگ در طراحی اتاق نشیمن، فضای غذاخوری و یا اتاق خواب می تواند باعث ایجاد نمای منحصر بفردی شود.

ترکیب رنگ های گندمی و آبی
اگر به دنبال طراحی فضایی دنج در خانه هستید پیشنهاد ما استفاده از رنگ های آبی و گندمی می باشد. این دو رنگ به طرز باورنکردنی مکمل یکدیگر می باشند. استفاده از این دو رنگ در ایجاد تم کلاسیک نیز به شما کمک خواهند کرد.

ترکیب رنگ های یاسی و آبی
ترکیب رنگ های آبی و یاسی در جهت ایجاد فضایی آرام بخش می تواند به شما کمک کند. بنابراین اگر به دنبال اجرای طراحی آرام بخش و استفاده از رنگ های ملایم در کنار یکدیگر هستید، پیشنهاد ما استفاده از این دو رنگ در کنار هم می باشد.

ترکیب رنگ های صورتی و آبی
ترکیب رنگ های صورتی و آبی ایده ای بسیار کاربردی در طراحی اتاق خواب دخترانه می باشد و بدون شک نمای زیبایی ایجاد می کند. نکته مهم در استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر، انتخاب طیف مناسب از هر دو رنگ می باشد.

ترکیب رنگ آبی و رنگ پاستیلی
اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام بخش هستید می توانید از رنگ های پاستیلی در کنار آبی استفاده نمایید. ترکیب رنگ های پاستیلی و آبی می تواند باعث ایجاد تعادل در فضای مورد نظر شود.
ترکیب رنگ های سیاه و آبی
رنگ سیاه نمونه ای از رنگ هایی است که به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب می شوند. استفاده از این ترکیب رنگ ممکن است در طراحی فضاهای مردانه مانند اتاق کار یا اتاق خواب پسرهای جوان بیش تر به چشم بخورد. همچنین از این ترکیب رنگ می توان در سرویس بهداشتی، حمام و روشویی استفاده نمود.

ترکیب رنگ آبی و خاکستری
از دیگر رنگ هایی که می توانید در کنار آبی مورد استفاده قرار دهید، رنگ خاکستری می باشد. رنگ های خاکستری و آبی در کنار یکدیگر فضایی مدرن و بسیار چشم نواز ایجاد می کنند. ترکیب آبی و خاکستری امروزه جزو پرطرفدارترین ترکیب رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود.

استفاده از رنگ آبی در بخش های مختلف دکوراسیون داخلی
استفاده از رنگ آبی در طراحی اتاق نشیمن
این رنگ برای طراحی یک اتاق نشیمن دنج بسیار مناسب می باشد. اگر به دنبال ایجاد تم دریایی در خانه یا فضای مورد نظر هستید، رنگ آبی کلاسیک می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.
استفاده از این رنگ در انتخاب کاغذ دیواری و سایر اکسسوری ها می تواند فضایی چشم نواز به ارمغان آورد.

در طراحی اتاق پذیرایی یا سالن نشیمن خانه خود می توانید از رنگ آبی در عناصری مانند مبلمان، پرده، فرش و یا دیوار شاخص مانند دیوار پشت تلویزیون یا دیوار پشت مبلمان استفاده نمایید.

استفاده از رنگ آبی در طراحی اتاق خواب
طیف های مختلف رنگ آبی بدون این که ساده و خسته کننده باشند جو آرامی ایجاد می کنند. رنگی که بیشتر در طبیعت وجود دارد از آسمان تا اقیانوس، از آبی رنگارنگ بال های زاغ کبود یا آبی باشکوه طاووس مغرور تا شکوه صبحگاهی گل ها، ممکن است رنگ مناسبی برای اتاق خواب شما باشند.
بسیاری از تحقیقات نشان داده رنگ اتاق خواب در کیفیت خواب ما اهمیت ویژه ای دارد. طیف آبی سرد بهترین رنگ برای اتاق خواب است، چرا که باعث می شود خواب راحتی داشته باشید و صبح ها با انرژی مثبت از خواب بیدار شوید.

اگر ظاهری سنتی برای اتاق خواب مستر خود در نظر دارید طیف های آبی پررنگ بهترین انتخاب برای شما می باشند. این بدان معنا نیست که شما حتماً باید رنگ آبی تیره را انتخاب کنید، چرا که طیف های بی شماری از آبی کم رنگ نیز برای انتخاب وجود دارند.
برای ایجاد ظاهری ملایم و رمانتیک، آبی خاکستری یا خاکستری با ته زمینه بنفش کم رنگ را امتحان کنید. با هریک از این روش ها، اتاق مستر شما به مکانی مناسب برای خواب تبدیل می شود.
اگر خواهان ظاهری مدرن و امروزی هستید، باید از طیف های آبی روشن تر استفاده کنید. اضافه کردن ته رنگ سفید یا طلایی ظاهری آرام تر به اتاق خواب شما می بخشد.
از استفاده از پارچه و الگوهای متشکل از آبی کم رنگ و سفید برای تبدیل اتاق خواب به یک بهشت گرمسیری در مقیاس کوچک تر غافل نشوید.

رنگ  آبی نماد آرامش است، مانند اقیانوس یا آسمان و می تواند فشار خون و ضربان قلب شما را پایین بیاورد. به همین خاطر است که رنگ آبی برای اتاق خواب و حمام بیشتر توصیه می شود.
از طرفی دیگر دیوارهای آبی پاستیلی اگر با طیف های گرم به کار رفته در مبلمان و پارچه ها توازن پیدا نکند، رنگی سرد به نظر می رسد.
اگر اتاق خواب مستر شما نور طبیعی کافی ندارد سعی کنید با افزودن رنگ هایی مانند نارنجی، زرد و قرمز به آن گرما و ملایمت بیشتری ببخشید.

رنگ آبی خاکستری شاد از نظر شروین ویلیامز رنگی است که بین طیف های روشن و تیره یا براق و کدر قرار دارد. این بهترین توازن در میان سایه های رنگ آبی می باشد.
شاید اسم این رنگ کمی یاس آور به نظر برسد، اما رنگ آبی خاکستری روشن به اتاق خواب شما انرژی مثبت می بخشد. این رنگ می تواند در هر نوع دیزاین اتاق خواب از گرمسیری گرفته تا اتاق خواب های مدرن مورد استفاده قرار گیرد.

اگر اتاق خواب شما کوچک است و می خواهید آن را بزرگ تر نشان دهید، طیف های آبی روشن همچون موج دریا بهترین انتخاب می باشند. رنگ موج دریا شامل سایه های یخی همراه با اندکی خاکستری برای بازتر کردن فضا می باشد.

اگر ایده های قبلی چشم شما را نگرفته است، رنگ آبی آرام Missoula از داچ بوی (Dutch Boy) که رنگ آبی روشن با رگه های خاکستری می باشد و به خوبی با رنگ های دیگر ادغام می گردد، پیشنهاد خوبی برای شما است.
اگر خواهان جوی آرام در خلوتگاه خود هستید این رنگ به شما توصیه می شود. آرامشی که این رنگ القا می کند، برای هر دو سبک رسمی و غیر رسمی مناسب است.

اگر بیش تر به سبک سنتی گرایش دارید در نظر داشته باشید که دیوارهای اتاق را با طیف هایی نظیر آبی ملایم، مانند آبی آنتیک رنگ کنید. این رنگ یک طیف جزئی از رنگ بنفش دارد که محیط را آرام و روشن نشان می دهد.
این رنگ، رنگ خیلی تیره ای نیست اما شما می توانید حضور رنگ بنفش در اتاق را حس کنید که بسیار برای پیش زمینه سبک های بومی مناسب است.
استفاده از رنگ آبی در طراحی آشپزخانه
رنگ آبی نمونه ای از رنگ های تطبیق پذیر شناخته می شود که می توان از آن در قسمت ها مختلف خانه استفاده کرد.
برای مثال استفاده از این رنگ در آشپزخانه می تواند نمایی زیبا ایجاد کند. انتخاب کابینت هایی به رنگ آبی و یا انتخاب جزیره ای به این رنگ می تواند تاثیر گذاری فراوانی داشته باشد.
در صورت استفاده از این رنگ در آشپزخانه بهتر است از رنگ های سفید و سایر رنگ های آرام بخش در کنار آن استفاده نمایید. پیشنهاد ما استفاده از رنگ های سفید، زرد و سبز در کنار آن می باشد.

در صورتی که به دنبال ایجاد فضایی مدرن هستید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ های زرد و طیف مناسبی از رنگ سبز می باشد. استفاده از رنگ زرد می تواند باعث ایجاد فضایی روشن شود.
در صورت استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ آبی، بهتر است از المان های تزئینی به رنگ متالیک استفاده نمایید. این ترکیب می تواند فضایی خیره کننده به ارمغان آورد. تلفیق رنگ های سبز و آبی کلاسیک نیز تاثیرگذارترین حالت برای دعوت از طبیعت به خانه می باشد.

استفاده از رنگ آبی در طراحی اسپا حمام
استفاده از رنگ آبی برای طراحی فضای اسپا در حمام رنگ بسیار مناسبی می باشد. اگر نگاهی اجمالی به طراحی اسپاها بیاندازید متوجه خواهید شد که در بیش تر آن ها از رنگ آبی برای رنگ آمیزی دیوار و طراحی فضا استفاده شده است.
رنگ آبی به عنوان رنگی آرام بخش شناخته می شود. این تاثیر به دلیل وجود شباهت میان این رنگ و رنگ آسمان و دریا می باشد.
توجه داشته باشید که در صورتی که تمایل به استفاده از این رنگ در طراحی فضای اسپا دارید، بهتر است از طیف روشن این رنگ استفاده نمایید. برای تکمیل این طراحی استفاده از یک وسیله روشنایی مناسب را فراموش نکنید.

استفاده از رنگ آبی در حمام
آیا به دنبال اجرای یک طراحی به روز در حمام خانه هستید؟ پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ های آبی و سفید می باشد. این دو رنگ هیچ گاه قدیمی نشده و تاثیر بسزایی در زیبایی حمام دارند. استفاده از این دو رنگ در طراحی حمام، انتخاب سایر المان های تزئینی را نیز برای شما ساده می کند.
از دیگر ایده هایی که می توانید در استفاده از این دو رنگ به کار گیرید، استفاده از رنگ آبی در قسمت کفپوش و رنگ آمیزی دیوار به رنگ سفید می باشد.
برای انجام این کار می توانید کاشی هایی به این رنگ نیز استفاده نمایید. اجرای این ایده فضایی بسیار زیبا در حمام به وجود خواهد آورد. در کنار استفاده از این دو رنگ می توانید از لوازم تزئینی و حوله های آبی رنگ نیز استفاده نمایید.

رنگ آبی روشن در حمام باعث بزرگ تر نشان دادن فضای حمام شده و استفاده از آن باعث ایجاد حس خوشایندی در افراد می شود. استفاده از این رنگ این امکان را برای شما فراهم می کند که در سطح وسیع از آن استفاده نمایید، چرا که استفاده زیاد از این رنگ باعث ایجاد هرج و مرج در فضای حمام نخواهد شد.
از دیگر طیف های رنگ آبی که استفاده از آن در حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند، استفاده از رنگ آبی فیروزه ای در حمام می باشد. اگر تمایل به استفاده از این رنگ در حمام دارید پیشنهاد ما استفاده از کاشی هایی با رنگ آبی فیروزه ای برای دیوار می باشد.

رنگ آبی تیره در حمام اگر به درستی با رنگ دیگری ترکیب شود، فضای بسیار مناسبی ایجاد می کند. در کنار این رنگ می توانید از استنسیل هایی با نقش ماهی بر روی دیوار حمام استفاده نمایید. استفاده از رنگ های طلایی و نقره ای در کنار این رنگ نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند.
رنگ آبی تیره بیش تر در حمام هایی که در آن ها از سبک مدرن برای طراحی استفاده شده است، کاربرد دارد. استفاده از این رنگ در کنار وسایل حمام مانند دوش و یک وان مناسب باعث ایجاد فضایی مینیمال و مدرن می شود.
اگر از رنگ آبی تیره برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کردید، می توانید از طیف روشن تر و گرم تر این رنگ برای کفپوش استفاده نمایید. انجام این کار باعث ایجاد فضایی چشمگیر در حمام می شود.

استفاده از رنگ آبی در سبک های گوناگون
سبک کلاسیک
دکوراسیون به سبک کلاسیک یکی از سبک هایی است که می توان در آن دیوارهای آبی رنگ پیدا کرد. به دلیل این که در خانه های قدیمی عیب و نقص های بسیاری دیده می شود با استفاده از رنگ و الگو می توان این عیوب را برطرف کرد و حواس افراد را به جزئیات فریبنده معطوف نمود.
رنگ آبی پر رنگ برای یک اتاق نشیمن کلاسیک کمی تیره به نظر می رسد از این رو طیف روشن آن می تواند کمی به فضا روح و جان ببخشد.

اگر کفپوش خانه شما چوبی است می توانید در سایر قسمت های اتاق از رنگ آبی استفاده کنید و پنجره ها را با رنگ کرمی مزین نمائید.
هر چند وقتی دیوارها را با رنگ آبی رنگ می کنید، المان های سبک کلاسیک مانند کفپوش چوبی و پنجره های بزرگ برجسته تر به چشم می آیند. یک لوستر زیبا در چنین فضایی، دکوراسیون را بسیار زیباتر نشان خواهد داد.

حتی حمام های کلاسیک نیز از دیوارهای آبی رنگ مستثنی نیستند. در بسیاری از این حمام ها فضا با المان های بزرگی نظیر وان، سینک روشویی، آینه، کابینت و … پر شده است و قسمت های کمی از دیوار نمایان می باشند اما باز هم رنگ آبی به چشم می خورد.
با رنگ آمیزی دیوار با رنگ آبی شما به فضا عمق و جذابیت می بخشید و در حالی که هزینه بالایی پرداخت نکرده اید تصویری زیبا از دکوراسیون حمام به نمایش گذاشته اید. در این فضا حوله کرکی سفید رنگ همچنان لطیف و زیبا به چشم می آید. 

پیدا کردن رنگ آبی در اتاق خواب کار سختی نیست. اگر بخواهید در طراحی اتاق خواب سایر المان ها برجسته یه چشم بیایند بهتر است از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید.
مبلمان های سبک کلاسیک اصولاً به رنگ قهوه ای هستند و با روتختی های بژ و کرمی رنگ پوشیده شده اند. دیوارهای آبی لطافت و نرمی به فضا اضافه می کنند و حسی از آرامش را به ارمغان می آورند. 
حتی طراحی اتاق کودک با رنگ آبی نیز امکان پذیر است. کاغذ دیواری آبی حسی از دوستی و خوش آمدگویی به افرادی که وارد اتاق می شوند منتقل می کند.
در طراحی اتاق کودک با این رنگ از اشیائی استفاده کنید که بافت نرم دارند. با این کار خشونت را از فضا دور خواهید کرد.
سبک قرن میانه
سبک قرن میانه در مقایسه با سبک کلاسیک روشن تر و براق تر است. قرمز، سبز، زرد و نارنجی به همراه رنگ های متالیک از رنگ هایی هستند که در دکوراسیون به سبک میانه استفاده می شوند.
وقتی دکوراسیون اتاق نشیمن شما کمی روشن تر به چشم می آید، حضور یک دیوار آبی تیره آرامش را در فضا به ارمغان می آورد. 

وقتی تصمیم به طراحی به سبک قرن میانه می گیرید باید از وسایل و طیف های رنگی بسیار زیبا و جذاب استفاده کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که دیوارها را با رنگ آبی رنگ آمیزی کنید و در مورد سایر رنگ ها نگران نباشید.
حتی حضور لوستر در کنار رنگ آبی روشن ترکیبی بی نظیر برای اتاق غذاخوری ایجاد می کند و دکوراسیون آن را ایده آل جلوه می نماید. 

چگونه می توان یک حمام را به سبک مدرن میانه قرن طراحی نمود؟ با استفاده از رنگ آبی می توان فضای حمام را جذاب و ایده آل نشان داد.
حضور این رنگ در کنار کفپوش چوبی و المان های سفید نماد سبک مدرن میانه قرن است. با افزودن گل و گیاه به این حمام آرامش را نیز در آن ایجاد کنید. 

دیوارهای آبی روشن وقتی در برابر لحاف سفید رنگ قرار می گیرند بسیار جذاب و دیدنی به نظر خواهند آمد. رنگ آبی که برای دیوارها استفاده می شود هم باید به اندازه کافی شاد باشد و هم کمی تیره باشد تا آرامش را بر هم نزند. 

اتاق کودک از جمله مکان هایی است که می توان در آن سبک قرن میانه را اجرا نمود. در اتاقی که به این سبک طراحی شده اسباب بازی های رنگ روشن به چشم می خورند.
استفاده از رنگ آبی در روتختی و اسباب بازی ها هارمونی بی نظیری در فضا ایجاد می کند. آبی رنگ آرامش است و بیشتر در اتاق کودکان پسر مورد استفاده قرار می گیرد. 

سبک مدرن
رنگ آبی در طراحی به سبک مدرن نیز رنگی محبوب و ایده آل به نظر می رسد. استفاده از سایه های تیره این رنگ در کنار وسایل چوبی به رنگ قهوه ای تیره نمایی بسیار زیبا پدید خواهد آورد.
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید رنگ آبی تیره برای قسمتی از دیوار و مبلمان انتخاب شده و قرار گرفتن این رنگ در کنار رنگ کرم کوسن ها بسیار مدرن و شیک به نظر می رسد. 

به جای این که تنها از یک الگوی رنگ مشخص برای ایجاد سبک مدرن استفاده کنید، بهتر است به رنگ های مختلف اجازه دهید در فضا شناور شوند. دیوارهای آبی پس زمینه ای ایده آل برای سایر رنگ ها نظیر زرد، سفید، سیاه و سبز به شمار می آیند.

حمام های مدرن از بافت هایی که سادگی را در فضا به نمایش گذاشته اند تشکیل شده اند. به جای خرید کاشی های رنگارنگ، دیوارها را با رنگ آبی رنگ آمیزی کنید تا زیبایی و جذابیت سنگ های مرمر بیشتر به چشم بیایند. رنگ آبی انتخاب سایر المان های مورد نیاز در حمام را راحت تر می کند. 

اتاق خواب های مدرن به دلیل سادگی و بی آلایشی خود شناخته شده اند. استفاده از وسایل ساده و کاربردی در این اتاق ها فضا را بزرگ تر جلوه می دهند و رنگ آبی دیوارها آرامش مورد نیاز برای رفع استرس ها و دغدغه های روزمره را فراهم می آورد. 

نکات پایانی
آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، معرفی رنگ آبی و ایده های استفاده از آن به منظور طراحی خانه می باشد. همان گونه که گفته شد، این رنگ به خوبی با سایر رنگ ها تلفیق شده و می تواند فضایی زیبا و چشم نواز برای شما به ارمغان آورد.
رنگ آبی تطبیق پذیری بالایی با سایر رنگ ها و الگوهای هندسی دارد، از این رو از استفاده آن در کنار الگوها و اشکال هندسی هراس نداشته باشید. در استفاده این رنگ جسارت داشته و اطمینان داشته باشید که نتیجه آن رضایت بخش خواهد بود.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.